Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Marka : TEK UMUT

SİGARA TİKSİNDİRİCİ BİTKİSEL FORMÜL

LABORATUAR ANALIZ SONUÇLARI

1- YAĞ %8.17

2- ŞEKER %5.15

3- PROTEIN (F;6.25) %10.11

4- NIŞASTA %13.90

5- ENERJI (KCAL / 100P)%190.17

ÜRÜN ÜRETIM İZNI TARIHI VE NO'SU

TARIM VE KÖY İŞLERI BAKANLI' ĞININ 10.09.2004 TARIH G64-0 100-G-0001 SAYILI IZNI ILE ÜRETILMEKTEDIR.

ÜRÜN İÇERIĞI;

MEYAN KÖKÜ, KARABAŞ, KARANFIL, ŞEKER, ÇÖREKOTU, YULAF, MELISA, AT KESTANESI, POLEN, DEFNE, NANE. İLAÇ DEĞILDIR.%100 DOĞAL BAHARAT KARIŞIMIDIR.

 KULLANIMI:

ÜRÜN KAŞIĞININ 1/4 KADAR DILIN ÜSTÜNE KONULARAK 1-2 DAKIKA KADAR AĞIZDA ISLATILDIKTAN SONRA IYICE EMILIR VE YUTULUR. 7 GÜN BOYUNCA HIÇ SIGARA IÇMEDEN, CANINIZ SIGARA IÇMEK ISTEDIĞINDE BITKISEL KARIŞIMDAN AYNI MIKTARDA ALINIR VE 7 GÜN BU ŞEKILDE TAMAMLANIR.(GÜNDE 20 KEZ SIGARA IÇME ISTEĞI OLURSA, 20 KEZ BITKISEL KARIŞIMI KULLANABILIRSINIZ. HIÇ BIR YAN ETKISI YOKTUR.

(7 GÜN BOYUNCA KESİNLİKLE SİGARA İÇİLMEYECEKTİR.)

7 GÜN TAMAMLANINCA 8. VE 9. GÜN SABAH AÇ KARNINA, SIGARA DUMAN GARGARASI YAPILMASI GEREKIR. (BIR SIGARA IZMARITI TEMIN EDILIR, YAKILIR, DUMAN IÇE ÇEKILMEDEN AĞZA DOLDURULUR, SU GARGARASI YAPILIR GIBI DUMAN AĞIZDA DOLAŞTIRILIR VE ÜFLENIR. BU IŞLEM SIRASINDA DIKKAT EDILMESI GEREKEN BIR HUSUS, KIŞI 7 GÜN SONRA SIGARANIN ETKISINI GÖRMEK ISTEDIĞINDEN, DUMANI IÇINE ÇEKER ISE FORMÜL BOZULUR. GARGARA YAPILIRKEN DUMAN KESINLIKLE IÇE ÇEKILMEYECEKTIR. BU GARGARA DA UYGULANINCA 10. GÜN, BITKISEL KARIŞIMI TAM OLARAK UYGULAYAN KIŞININ SIGARA IÇME ISTEĞI BIR YANA, SIGARA DUMANI BILE IĞRENÇ GELECEKTIR. VE... YENİ HAYATINIZA HOŞGELDİNİZ!

FAYDALARI:

- SIGARA TIKSINDIRICIDIR. 

- STRESI GIDERIR, SAKINLEŞTIRIR.

- KRONIK ÖKSÜRÜĞÜ AZALTIR.

- GÖĞSÜ YUMUŞATIR.

- BALGAM SÖKTÜRÜR.

- DIŞ ETI VE AĞIZ YARALARINA IYI GELIR. 

- UYKU DÜZENINI SAĞLAR.

- VUCÜDA ENERJI VE ZINDELIK VERIR. 

- ANJIN, BOĞAZ ILTIHABINA IYI GELIR.

- AĞIZ KOKUSUNU GIDERIR.             

SİGARAYI BIRAK HAYATI BIRAKMA!!

Sigarayı bırakmaya karar verdiniz. Tebrikler! Sigarasız ilk gününüz zor olabilir. İşte bıraktığınız günün zorluklarının üstesinden gelmenize ve bırakmayı sürdürme konusunda kararlılığınızı koruyacak beş adım.

Sigarayı bıraktığın gün kendini meşgul etmen sigara içmemek için harika bir yoldur. Meşguliyet zihnini sigara içmekten uzak tutar ve dikkatini sigara isteğinden uzaklaştırır. Aşağıdaki etkinliklerden bazılarını deneyebilirsin:

Egzersiz yapmak.

Yürüyüşe çıkmak.

Sakız çiğnemek.

Ellerinde bir kalem çevirmek ya da tespih çekmek

Bol su içmek.

Derin nefes alıp vererek gevşemek.

Sinemaya gitmek.

Sigara içmeyen arkadaş ve aile fertleriyle zaman geçirmek.

En sevdiğiniz restorana yemeğe gitmek.

Sigara Tetikleyicilerinden Uzak Dur

Tetikleyiciler sigara içme dürtünüzü meydana çıkaran kişiler, şeyler ve durumlardır. Bıraktığın gün bütün tetikleyicilerden uzak durmaya çalış. İşte bazı yaygın sigara tetikleyicilerinden korunmak için bazı öneriler:

Sigaralarını, çakmaklarını ve küllüklerini hala atmadıysan atmalısın.

Kafeinden uzak dur, gerginliğe yol açar. Onun yerine su içmeyi dene.

Sigara içmeyen kişilerle zaman geçir.

Sigara içmenin yasak olduğu yerlere git.

Yeterince dinlen ve sağlıklı beslen. Yorgunluk sigara içme isteğini tetikler.

Rutinlerini değiştirerek sigara içmek ile bağlantı kurduğunuz şeylerden kaçın.

 ÖNERILER:

- SIGARAYI BIRAKTIKTAN SONRA KILO ALMAMAK IÇIN ŞUNLARI YAPABILIRSINIZ;

30-35 GÜN YEMEKLERDEN ÖNCE MEYVE SUYU VE MEVSIMSEL MEYVELERDEN YIYEREK IŞTAHINIZI AZALTABILIR KILONUZU KORUYABILIRSINIZ. PEK ÇOK SIGARA TIRYAKISI, KESINLIKLE YANLIŞ BIR DÜŞÜNCE OLAN BIRAKMAMA SEBEBINI KILO ALMA KORKUSU OLARAK SÖYLERLER.

- SIGARAYI BIRAKTIKTAN SONRA VUCÜTTAKI NIKOTINI ATMAK IÇIN ŞUNLARI YAPABILIRSINIZ;

NIKOTIN, GENÇ VE SPORCULARDA 5-6 SENE, ORTA YAŞLILARDA 9-10 SENE, YAŞLILARDA, 15-16 SENE SONRA VUCÜTTAN ÇIKAR. AMA 40 GÜN BOYUNCA GÜNDE 1 ADET ORTA BOY KIRMIZI MOR SOĞAN YENILIRSE, 2-3 AY IÇINDE NIKOTIN VUCÜTTAN ÇIKAR(DENENMIŞTIR).

BIRAKMA EVRESINDE İŞE YARAYACAK 9 ÖNERI:

1- SIGARA BIRAKILDIĞINDA ILK GÜNLER ÇOK ÖNEMLIDIR. İLK ON GÜN DÜZENLI GÖRÜŞME VE SONRA 1, 3, 6 VE 12 AYLARDA GÖRÜŞME FAYDALIDIR.

2- GÖRÜŞMELERDE SIGARAYI BIRAKMIŞ KALMA DURUMU, MOTIVASYONUN SÜREKLILIĞI, YENIDEN BAŞLAMA (RELAPS) EĞILIMI DEĞERLENDIRILIR.

3- SIGARAYA YENIDEN BAŞLAMA EĞILIMLERI, SIGARA IÇMENIN BIRAKILDIĞI ILK HAFTALAR IÇINDE OLMAKTADIR. BIRAKAN KIŞI ILK IKI KONTROLÜNE KADAR SIGARA IÇMEMIŞSE BIRAKMIŞ KALMA OLASILIĞI YÜKSEKTIR.

4- ANCAK YENIDEN BAŞLAMALAR BAŞARISIZLIK OLARAK DEĞERLENDIRILMEMELI VE YENIDEN BIRAKMA YÖNÜNDE KIŞI MOTIVE EDILMELIDIR. 

5- SIGARAYI AZALTARAK BIRAKANLARIN YENIDEN BAŞLAMA IHTIMALI BIR ANDA KESEREK BIRAKANLARA GÖRE DAHA ÇOKTUR.

6- SIGARA BIRAKILDIĞINDA ILK GÜNLER 3-5 DAKIKA SÜREN SIGARA ISTEĞI DALGALARI SIKLIKLA GELECEKTIR. BU DALGALARIN KIŞININ SIGARA IÇME ALIŞKANLIKLARINA GÖRE, ÖNCEDEN DE FARKEDILEBILECEK ZAMAN VE DURUMLARDA GELMESI, BIRAKMA AÇISINDAN KOLAYLIK SAĞLAR. SIGARANIN ZARARLARINA YOĞUNLAŞARAK VEYA BIR ARKADAŞI ILE SOHBET EDEREK BU DALGAYI ATLATABILIR.

7- AYNI ZAMANDA SIGARAYI BIRAKAN KIŞI IÇIN EL ALIŞKANLIĞININ YERINI ALACAK BAŞKA EL VE AĞIZ ALIŞKANLIKLARI OLUŞTURULUR. İLK GÜNLER SIGARA IÇILEN SOSYAL ORTAMLARDAN UZAK KALARAK 3-5 DAKIKALIK DALGALARIN GELME SIKLIĞININ AZALTILMASINA ÇALIŞILIR.

8- BOL SIVI GIDA VE MEYVE TÜKETILEREK HEMEN AĞIZ ALIŞKANLIKLARI DEĞIŞTIRILIR HEM DE SAĞLIKLI BESLENILEREK KILO ALINMASININ ÖNÜNE GEÇILIR. 

 Hikayemiz       

İki buçuk yaşındayken babasını sigaradan kaybeden Sn.Özkan Tunaboylu, yetim büyüdüğü için baba hasretiyle yanıp tutuşmuş, askerlik hayatı boyunca günde üç paket sigara içerken, şifalı bitkiler üzerinde çalışarak, ‘’TEK UMUT’’ adını verdiği sigara tiksindiricisini bulmuştur. Sigara tiksindirici sayesinde önce kendisi sigarayı bırakan Sn.Tunaboylu, patent ve ruhsatını aldığı bu karışımı ticarî hale getirmiştir. 50 yıllık tiryakilere bile sigara bıraktıran Özkan Tunaboylu, beş yılda 25 bini geçkin kişiye sigarayı bıraktırmıştır. Tekumut sayesinde günde 2-3 paket kullanırken 2009 yılında TEKUMUT Kürü ile sigarayı bırakan ABDULBAKİ DURMAZ önce kendi çevremdeki tiryakilere kullandırarak, onlarında bıraktığını görünce bu işi profesyonelce yapma kararı alıp 2010 yılında DURMAZ sigara bıraktırma merkezi kurmuştur. 10yıl içinde 42.550 kişiye sigara bıraktırmış olup başarı oranı %96 olarak devam etmektedir.

2. ÇINLAMA Anlık sigara içme isteği yani ‘’ÇIN’’lamalara karşı şu 3 eylem ve egzersizi peş peşe yerine getirmelisiniz:

1- Su içmek; sigara aklınıza geldiğinde 1 bardak su içiniz. Sigara ölüm, Su HAYAT’tır.

2- Nefes Almak; derin nefes çekip ve dayanabildiğiniz kadar tutup ve sonra nefesinizi bırakın. Bu işlemi arka arkaya 3 defa tekrar edin.

3- Dirsek İçlerine Masaj; hızlı ve sert şekilde avuç içinizi ile dirseklerin iç taraflarına ( Kan alınan bölgeye) 30 sn sağlı ve sollu şekilde 2-3 set masaj yapın

Eğer, içinizden sigara içme yönünde bir dürtü geldiğinde bu üç aşamalı eylemi sıra ile yapın. Sonuçta sigara içme yönünde gelen dürtünün kaybolduğunu göreceksiniz.

4.YAPILMASI GEREKENLER Kendinize dahi, soranlara ve sigara ikram edenlere, ‘’BIRAKTIM’’ gibi keskin kelimeler yerine, bu süreyi kolayca geçirmek için yapacağınız, önce bilinçaltınızı etkileyen OLUMLAMA cümlemizi tekrar edeceğiz : ‘’ BEN SİGARA İÇEMEMEYİ SEÇTİM. İÇMEMEYİ TERCİH EDİYORUM.’’

Elinizin altından kül tablası, çakmak, paket gibi çağrışım yapacak metaryelleri ortadan kaldıracağız.

Arkadaşlarınıza TEKUMUT sigara bıraktırma kürünü anlatarak hem onların da sigaradan kurtulmalarını sağlayabilir hem de sizin sigaraya tekrar başlama riskimi minimize edersiniz 


www.pazaratlas.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}